Olimpiade si concursuri scolare

Şi în acest an şcolar, elevii şcolii noastre cu înclinaţii deosebite pentru materii interdisciplinare din domeniile tehnologice ,au participat la faza judeteana şi naţională a Olimpiadelor din aria curriculara „Tehnologii” , în funcţie  de calificarea profesională aferentă domeniului de pregătire.Rezultatele pe care ei le-au obţinut, au fost următoarele:

La profilul Resurse naturale şi protecţia mediului,specializarea „Tehnician ecolog şi protecţia calităţii mediului elevii care au participat la faza judeteana au obţinut premiul I şi trei menţiuni. Eleva MATEI ANTOANELA ,clasa a XII a B s-a clasat pe locul I si a   participat  la faza naţională a Olimpiadei, competiţie organizată de Colegiul Tehnic “Petru Muşat” Suceava, în perioada 5-10 aprilie.

La profilul Tehnic ,specializarea „Tehnician mecatronist” , clasa a XII a au participat 3 elevi,   elevul RUŢĂ RAZVAN obţinând locul I, acest lucru asigurându-i participarea la faza nationala , desfaşurată la Cluj.
La profilul Servicii ,elevii şcolii noastre au avut de asemenea rezultate foarte bune

Specializarea Tehnician in activitati economice
clasa a XI-a :
REZEANU ALINA -premiul I
clasa a XII-a
TRIFU GEORGIAN – premiul I
BORDIANU MIHAELA – menţiune

Specializarea Tehnician in gastronomie
clasa a XI-a
ALBU FELICIA - menţiune
clasa a XII-a
BURCIN GEORGIANA  – premiul I
DATCU IULIANA    -  premiul III

La competiţia Bussines Plan – faza judeteana,desfăşurată la Liceul Tehnologic Virgil Madgearu din Roşiorii de Vede , firma de exerciţiu COSGEL-TRANS SRL - Coordonator prof. RĂDULESCU FLOAREA şi avându-i ca reprezentanţi pe elevii REZEANU ALINA si  NIŢULESCU   ŞTEFĂNEL de la clasa a XI a A, a obtinut locul I.